Search
  • Gökşen Asia

İlk Buluşma Heyecanı ve Midemde Kelebekler


Blog yazılarını normalde haftasonları karalıyorum. Hafta içi vaktim olsa da, nedense hafta sonuna erteleme eğilimim yüksek oluyor, muhtemelen daha sakin bir kafayla yazabildiğimden.

Ancak Cuma gecesinden itibaren rahatsız olduğum için, bu hafta ne yazık ki yeni bir şeyler paylaşamayacağım sizlerle. Hastalık da biraz enteresan başladı aslında. Bu haftaki etkinlik yüzünden midemde kelebekler mi uçuşuyor, yoksa cidden midem mi kaynıyor, kestirmem biraz vakit aldı. Ama sonuç olarak anladım ki, bildiğiniz hasta olmuşum. Bu da bana büyük ders tabii, bir daha hafta içi vaktim varken yazı konusu düşünmezsem ve hatta yazmaya başlamazsam yazıklar olsun bana!

Tam paniklemişken bu hafta zaten ilk Buluşmamızın haftası olduğu geldi aklıma. Bari son kez bu mevzudan bahsedeyim ve hala aranızda karar verememiş olan varsa son bir yoklamış olayım istedim.

24'ü akşamı (yani Çarşamba) Habita'da Sevgili Anıl Kangal ve Irmak Yeşildere ile "Seyahatin Getirdiği Değişimi" konuşacağız. Hatta sürpriz başka hikayeler de olacak o akşam.

Seyahat temalı katıldığım etkinliklerin çoğunda, konuşmacılar gezdikleri yerleri, o bölgelerin kültürlerini ve o deneyimin etkilerini paylaşıyorlar. Bizim etkinliğimizde de benzer noktalar olacak elbette ancak esasen konuşmacıla seyahat deneyimlerinin iş hayatına bakışlarını nasıl etkilediğinden bahsedecekler.

Bense birazcık ProjectPost30'dan ve neden önce seyahat temasını seçtiğimizden bahsedeceğim ve etkinliğin moderasyonunu üstleneceğim.

Bu hafta madem ana temamız ilk buluşmamız ve seyahatin getirdiği değişim; 24'ü akşamı aramızda olamayacak olsa da hayatının merkezine seyahati yerleştirmiş, Türkiye'nin sosyal medyada dünya çapında da tanınan en etkili ve başarılı isimlerinden biriyle sohbetimizi dinleyeceksiniz siteden.

Umarım Çarşamba akşamı bir çoğunuzla görüşebiliriz. Hala kayıt yaptırmayan varsa aranızda detaylar için link burada.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle!

PS: Bu haftaki yazıya eşlik eden esere tesadüfen internette denk geldim ve aşık oldum! John Hoyland isimli ressamın "When time began" isimli eser. Hoyland, 60lı ve 70li yıllarda özellikle İngiltere ve ABD'de tanınan bir ressammış.

#ilkbuluşma #habita #johnhoyland #whentimebegan

143 views0 comments

Recent Posts

See All