Mona'nın uluslararası ilişkiler kariyerinden lise aşkı mühendisliğe uzanan hikayesini dinlemeye hazır mısınız? 

İnsanlar ajanstan kurumsala geçiş planları yapadursun, Burcu bunun tam tersi yöndeki hikayesiyle nasıl kendini ve yeteneklerini keşfettiğini anlatıyor.

Bir kadının anne olduktan sonra en az çocuğu kadar sevip, sahipleneceği bir kariyerinin olmasının önemine değinen Zana'nın insan kaynaklarından psikolojiye uzanan hikayesine bayılacaksınız.

Yıllarca iletişim sektörünün farklı alanlarında ve işin mutfağında çalışan Hande'nin  "ben"i ve "aşk"ı keşfetme yolcuğunu ve bunu yepyeni bir kariyere dönüştürmesini keyifle dinleyeceksiniz.

Bir çoğumuzun ilk kez duyduğu hidrobiyoloji alanından insan kaynaklarına geçiş yapan Gökçe'nin sıradışı hikayesine  bayılacaksınız!

Hayatında rutinlere yer olmayan Eda'nın editörlükten, ismine pek aşina olmadığımız ama hayatımızın her alanını etkileyen "kullanıcı deneyimi uzmanlığı"na geçiş serüvenine kulak verin!

Tek bedene çok meslek sığdırmanın bir adım ötesinde, 10 parmağında en az 15 yetenek olan ve yaratıcı endüstrilerin her alanına dokunan Ayser'le tanışın!

Stratejik planlamadan metin yazarlığına geçerken, reklam sektöründeki camdan duvarları bir bir yıkan Ayça, hikayesiyle adeta azmin ve başarının kitabını yazıyor. 

Kristal Elmalı bir reklam yazarıyken, tedavi olmak için tanıştığı beden terapisinin derinliklerine dalan ve kariyerini bu yöne çeviren Figen'in hikayesinden kulağımıza küpe olması gereken bir çok detay bulacaksınız!

Farklı mutfaklardan ve öğünlerden aşina olduğumuz lezzetlere yenilik ve yaratıcılık katarak, kahvaltıyı yeniden tanımlayan Dicle'nin gıda sektöründe geçen değişim hikayesinin tadı damağınızda kalacak.

İlk Skype konuğumuz Didem'le kurumsal yaşamdan, içindeki araştırmacı ruhu besleyen akademik kariyere uzanan hikayesini ve Türkiye'de kadın istihdamının artırılması için çözüm önerilerini konuştuk.

Hayatın zorluklarıyla 

mücadelede herkesin kendi yöntemi var. Ama Nuray'ın, onu kurumsal hayattan kendi mekanını açmaya sevk eden zor koşullarla baş etme becerisi hepimize örnek olacak nitelikte!

Genç yaşta bankacılık sektöründe Şube Müdürlüğü yaparken bambaşka hayallerin peşinden giderek Kanada'ya yerleşen Arzu'yla hem kendi serüvenini hem de Kanada'da yaşamı konuştuk.

Kendisini "İçime Y kuşağı kaçmış" diyerek tanımlayan; olumlu enerjisi, çok yönlülüğü, her daim öğrenme ve çevresiyle paylaşma aşkıyla dolu Ömür İlbaş'ın iletişim tutkusunu besleyen kariyer serüvenine konuk oluyoruz.

Kurumsaldaki kariyer yolculuğunun rotasını, içindeki sesi dinleyerek "kendine" 

çeviren Ece'nin yoga ve pilates eğitmenliğine geçerek 

başka hayatlara dokunan serüvenini çok seveceksiniz!

Mimar olma idealiyle yola çıkan, sosyal medyadaki başarılı kariyeriyle bugünün kendi hayallerinin dahi ötesinde yaşayan  Elif'le seyahat, müzik ve yoga tutkusunu ve dünya vatandaşı olmanın ona neler kattığını konuştuk. 

Araştırma sektöründeki işini hayalindeki Latin Amerika gezisi için bırakan, döndüğünde kariyerine reklam sektöründe devam etme kararı alan Irmakla, seyahatin getirdiği bu değişimi konuştuk.

Kurumsal hayatı bırakıp; hem bireysel, hem de ortak hayallerinin peşinden giden; Plazadan Dünyaya platformuyla iş yaşamında ilham arayan herkese dokuan Selin, İrem ve Zeynep'in hikayesine konuk oluyoruz.

Endüstri 4.0, nesiller arası iletişim gibi konuların iş dünyasının merkezine yerleştiği şu günlerde, insan kaynaklarının geleceğini ve son trendleri girişimci ve İK Danışmanı Derya ile masaya yatırdık. 

Matematik eğitimini edebiyat tutkusuyla harmanlayan, kariyerine reklam sektöründe başlayıp, gerek kalemiyle, gerek gözüyle hikaye anlatımına yeni bir soluk getiren Ceyda Günalp'in hikayesine konuk oluyoruz bu hafta .

Günlük hayatın değil, hayallerinin peşinden giderek; kurumsal hayattaki kariyerini sanat tutkusundan kopmadan sürdüren, sürprizlerle dolu kadın Eda Yavaş ile tanışın! 

ProjectPost30 için hayallerimden birini gerçekleştirmeme vesile olan Laurie'nin insan kaynaklarından başlayan ve yazılımcılığa uzanan hikayesini eminim seveceksiniz. Bu kez podcastimiz İngilizce.

Enerjisi ve tutkusu kendi bedenini aşan Miray'ın iç mimarlıktan pole dance eğitmenliği ve performansçılığına uzanan hikayesine bayılacaksınız!

 Bu haftaki konuğum, kariyerine Avrupa Birliği projelerinde görev alarak başlayan,

bir buçuk yıl süren dünya turunun ardından insani yardım alanında çalışmaya devam eden Anıl Kangal.

ProjectPost30

ilk erkek konuğuyla karşınızda!

Bu hafta bankacılık sektöründe genç yaşta yöneticiliğe yükselen Emrah'ın, yazma ve paylaşma tutkusu etrafında şekillendirdiği yeni serüvenine konuk oluyoruz.

Bu hafta tekstilden, kültür sanat sektörüne uzanan kurumsal hayat tecrübesinin ardından hayata geçirdiği, kadın emeğini güçlendiren girişimiyle dikkat çeken Mukadder'in serüvenini dinliyoruz.

Tiyatro aşkı sahiden bir başka! Bu hafta PR sektöründeki kariyerini lise aşkı tiyatro sayesinde kökten değiştiren Zuhal'in hikayesine konuk oluyoruz. 

Bu hafta  iş hayatının anlamını "sosyal fayda yaratmada" bulan Aysu Erdoğdu Miskbay'ın mühendislikten sosyal girişimciliğe ve gezginliğe uzanan serüvenine konuk oluyoruz . 

Bu hafta İstanbul'daki kaotik yaşamdan uzaklaşarak doğayla daha iç içe olmak adına Bodrum'a yerleşen Nevra'nın yayıncılık alanındaki farklı kariyer deneyimlerini ve Sevgili Bodrum projesinin detaylarını dinliyoruz.

Türkiye'de medya sektöründeki kariyerini bırakarak kızıyla birlikte Toronto'ya yerleşen ve yalnızca hayatını değil, kariyerini de baştan yaratan Ahu'yla tanışıyoruz bu hafta. 

Bu hafta seyahat tutkusunu yenilikçi ve yaratıcı bir iş fikrine dönüştüren Onur Kutlu Gago'nun bilişim sektöründeki kurumsal hayattan

girişimciliğe uzanan

hikayesine konuk oluyoruz . 

Çok yetili konuklarımdan biriyle daha karşınızdayım bu hafta. Asistanlıktan, proje yönetimine; sosyal girişimcilikten, editörlüğe kadar yaptığı her işle başkalarının hayatlarına da değer katan

Ani Ceylan'la tanışın!

Yayıncılık sektöründeki kariyerinde; metinleri sadeleştirirken tanıştığı minimalizmi, hayatının her alanına taşıyan ve hatta bir girişime dönüştüren Zeynep Yörük'ün hikayesine konuk oluyoruz bu hafta.

Bu hafta sağlık sektöründen takı tasarımı dünyasına adım atan Remziye'nin hikayesini dinliyoruz.

Bu haftaki konuğum; iletişim sektöründen, "Ekmek İşleri"yle çocukluk tutkusu mutfağa geçiş yapan Ömer Tekgül.

Bu hafta tekstil mühendisliği eğitiminin ve çalışma deneyiminin ardından performans ve başarı koçu olmaya karar veren Yasemin Aksöz'ün hikayesine konuk oluyoruz. 

İki kariyer değişimi hikayesinden nefis bir girişim ortaya çıkarsa ve bu proje tam da hayatını daha "farkında" yaşamak isteyen bizlere pratik, kolay uygulanabilir öneriler sunup,dertlerimize derman olursa... Detaylar bu haftaki podcastte!

Bu hafta öğretmenlik tutkusunu,

doğal yaşam merakıyla buluşturan gezgin

Işıl'ın köy öğretmenliğine uzanan hikayesine konuk oluyoruz.

Bu haftaki konuğum Gökçe'den hem İstanbul'dan New York'a uzanan ilginç hikayesini, hem de mimarlık ve tasarım alanlarındaki deneyiminin bugün çocukların öğrenme süreçlerini şekillendirdiği eğitim 

modülüne dönüştürme serüvenini dinliyoruz.

Bu haftaki konuğum Ece Işık'ın hikayesi yalnızca kurumsal hayattan çıkarak kendi işini tasarlamasıyla sınırlı değil. Ece, kendini keşfetmek için çıktığı yolda, bugün başkalarının hayatlarına dokunarak ilerliyor. 

Bu haftaki konuğum uzun yıllar reklam sektöründe tasarım ve sanat yönetmenliği yapan Dilek Çalışır. Geçirdiği fiziksel ve ruhsal dönüşümün yepyeni bir kariyerin kapılarını açtığı hikayesine bayılacaksınız! 

Lisanslı yelkenci Selin Koldaş Denli'nin kurumsal iş yaşamından yoga ve nefes terapisi eğitmenliğine uzanan hikayesine konuk oluyoruz!

Kurumsal hayattaki başarılarının arasına farklı girişimcilik deneyimleri sığdıran Gökçe Kürşat'ın hikayesine kulak veriyoruz bu hafta. İstanbul'daki iş yaşamının kargaşasında seramik sanatına olan ilgisine yatırım yapan Gökçe, bugün Bodrum'da bu ilgisini bir işe dönüştürmeyi başaranlardan. 

Bu haftaki konuğum, ekonomi alanındaki bilgi birikimi ve deneyimini kamudan özel sektöre ve son olarak medyaya taşıyan Uğur Gürses. Ekonominin yanı sıra arkeoloji sevdasından da vazgeçmeyen Gürses'le söyleşimizden eminim siz de en az benim kadar keyif alacaksınız!