mona

dinpajouh

8

MART
2017

Mona'nın uluslararası ilişkiler kariyerinden lise aşkı mühendisliğe uzanan hikayesini dinlemeye hazır mısınız? 

burcu 

menteş

 

zana  rüstemi doğru

8

MART
2017

8

MART
2017

İnsanlar ajanstan kurumsala geçiş planları yapadursun, Burcu bunun tam tersi yöndeki hikayesiyle nasıl kendini ve yeteneklerini keşfettiğini anlatıyor.

Bir kadının anne olduktan sonra en az çocuğu kadar sevip, sahipleneceği bir kariyerinin olmasının önemine değinen Zana'nın insan kaynaklarından psikolojiye uzanan hikayesine bayılacaksınız.

hande

akın

8

MART
2017

Yıllarca iletişim sektörünün farklı alanlarında ve işin mutfağında çalışan Hande'nin  "ben"i ve "aşk"ı keşfetme yolcuğunu ve bunu yepyeni bir kariyere dönüştürmesini keyifle dinleyeceksiniz.

gökçe 

cangir

05

NİSAN
2017

Bir çoğumuzun ilk kez duyduğu hidrobiyoloji alanından insan kaynaklarına geçiş yapan Gökçe'nin sıradışı hikayesine  bayılacaksınız!

ayser

çobanoğlu

29

MART

eda utku

küngör

22

MART
2017
2017

Hayatında rutinlere yer olmayan Eda'nın editörlükten, ismine pek aşina olmadığımız ama hayatımızın her alanını etkileyen "kullanıcı deneyimi uzmanlığı"na geçiş serüvenine kulak verin!

Tek bedene çok meslek sığdırmanın bir adım ötesinde, 10 parmağında en az 15 yetenek olan ve yaratıcı endüstrilerin her alanına dokunan Ayser'le tanışın!

ayça

eriş

15

MART
2017

Stratejik planlamadan metin yazarlığına geçerken, reklam sektöründeki camdan duvarları bir bir yıkan Ayça, hikayesiyle adeta azmin ve başarının kitabını yazıyor. 

nuray

güvendi azeri

12

19

didem

taşer erdoğan

dicle elif

tez

26

figen

demir

03

MAYIS
2017

Kristal Elmalı bir reklam yazarıyken, tedavi olmak için tanıştığı beden terapisinin derinliklerine dalan ve kariyerini bu yöne çeviren Figen'in hikayesinden kulağımıza küpe olması gereken bir çok detay bulacaksınız!

Farklı mutfaklardan ve öğünlerden aşina olduğumuz lezzetlere yenilik ve yaratıcılık katarak, kahvaltıyı yeniden tanımlayan Dicle'nin gıda sektöründe geçen değişim hikayesinin tadı damağınızda kalacak.

NİSAN
2017
NİSAN
2017

İlk Skype konuğumuz Didem'le kurumsal yaşamdan, içindeki araştırmacı ruhu besleyen akademik kariyere uzanan hikayesini ve Türkiye'de kadın istihdamının artırılması için çözüm önerilerini konuştuk.

NİSAN
2017

Hayatın zorluklarıyla 

mücadelede herkesin kendi yöntemi var. Ama Nuray'ın, onu kurumsal hayattan kendi mekanını açmaya sevk eden zor koşullarla baş etme becerisi hepimize örnek olacak nitelikte!

ömür 

ilbaş

ece

akçiçek

elif

tanverdi

arzu

bozkurt

31

MAYIS
2017

Genç yaşta bankacılık sektöründe Şube Müdürlüğü yaparken bambaşka hayallerin peşinden giderek Kanada'ya yerleşen Arzu'yla hem kendi serüvenini hem de Kanada'da yaşamı konuştuk.

10

MAYIS
2017

Kendisini "İçime Y kuşağı kaçmış" diyerek tanımlayan; olumlu enerjisi, çok yönlülüğü, her daim öğrenme ve çevresiyle paylaşma aşkıyla dolu Ömür İlbaş'ın iletişim tutkusunu besleyen kariyer serüvenine konuk oluyoruz.

17

MAYIS
2017

Kurumsaldaki kariyer yolculuğunun rotasını, içindeki sesi dinleyerek "kendine" 

çeviren Ece'nin yoga ve pilates eğitmenliğine geçerek 

başka hayatlara dokunan serüvenini çok seveceksiniz!

24

MAYIS
2017

Mimar olma idealiyle yola çıkan, sosyal medyadaki başarılı kariyeriyle bugünün kendi hayallerinin dahi ötesinde yaşayan  Elif'le seyahat, müzik ve yoga tutkusunu ve dünya vatandaşı olmanın ona neler kattığını konuştuk. 

ceyda

günalp

derya

türkkorkmaz

ırmak 

yeşilada

plazadan

dünyaya

28

21

HAZİRAN
2017

Araştırma sektöründeki işini hayalindeki Latin Amerika gezisi için bırakan, döndüğünde kariyerine reklam sektöründe devam etme kararı alan Irmakla, seyahatin getirdiği bu değişimi konuştuk.

HAZİRAN
2017

Kurumsal hayatı bırakıp; hem bireysel, hem de ortak hayallerinin peşinden giden; Plazadan Dünyaya platformuyla iş yaşamında ilham arayan herkese dokuan Selin, İrem ve Zeynep'in hikayesine konuk oluyoruz.

14

HAZİRAN
2017

Endüstri 4.0, nesiller arası iletişim gibi konuların iş dünyasının merkezine yerleştiği şu günlerde, insan kaynaklarının geleceğini ve son trendleri girişimci ve İK Danışmanı Derya ile masaya yatırdık. 

07

HAZİRAN
2017

Matematik eğitimini edebiyat tutkusuyla harmanlayan, kariyerine reklam sektöründe başlayıp, gerek kalemiyle, gerek gözüyle hikaye anlatımına yeni bir soluk getiren Ceyda Günalp'in hikayesine konuk oluyoruz bu hafta .

anıl 

kangal

miray

t.

laurie 

tran

eda

yavaş

26

TEMMUZ
2017

Günlük hayatın değil, hayallerinin peşinden giderek; kurumsal hayattaki kariyerini sanat tutkusundan kopmadan sürdüren, sürprizlerle dolu kadın Eda Yavaş ile tanışın! 

19

TEMMUZ
2017

ProjectPost30 için hayallerimden birini gerçekleştirmeme vesile olan Laurie'nin insan kaynaklarından başlayan ve yazılımcılığa uzanan hikayesini eminim seveceksiniz. Bu kez podcastimiz İngilizce.

12

TEMMUZ
2017

Enerjisi ve tutkusu kendi bedenini aşan Miray'ın iç mimarlıktan pole dance eğitmenliği ve performansçılığına uzanan hikayesine bayılacaksınız!

5

TEMMUZ
2017

 Bu haftaki konuğum, kariyerine Avrupa Birliği projelerinde görev alarak başlayan,

bir buçuk yıl süren dünya turunun ardından insani yardım alanında çalışmaya devam eden Anıl Kangal.

emrah 

yolaç

zuhal

güreli

mukadder

bico

6

EYLÜL
2017

ProjectPost30

ilk erkek konuğuyla karşınızda!

Bu hafta bankacılık sektöründe genç yaşta yöneticiliğe yükselen Emrah'ın, yazma ve paylaşma tutkusu etrafında şekillendirdiği yeni serüvenine konuk oluyoruz.

16

AĞUSTOS
2017

Bu hafta tekstilden, kültür sanat sektörüne uzanan kurumsal hayat tecrübesinin ardından hayata geçirdiği, kadın emeğini güçlendiren girişimiyle dikkat çeken Mukadder'in serüvenini dinliyoruz.

9

AĞUSTOS
2017

Tiyatro aşkı sahiden bir başka! Bu hafta PR sektöründeki kariyerini lise aşkı tiyatro sayesinde kökten değiştiren Zuhal'in hikayesine konuk oluyoruz. 

aysu erdoğdu

miskbay

2

Bu hafta  iş hayatının anlamını "sosyal fayda yaratmada" bulan Aysu Erdoğdu Miskbay'ın mühendislikten sosyal girişimciliğe ve gezginliğe uzanan serüvenine konuk oluyoruz . 

AĞUSTOS
2017

ani ceylan

hazinedar

ahu

talşık

onur kutlu

gago

nevra

nergiz

4

Bu hafta İstanbul'daki kaotik yaşamdan uzaklaşarak doğayla daha iç içe olmak adına Bodrum'a yerleşen Nevra'nın yayıncılık alanındaki farklı kariyer deneyimlerini ve Sevgili Bodrum projesinin detaylarını dinliyoruz.

EKİM
2017

27

20

Türkiye'de medya sektöründeki kariyerini bırakarak kızıyla birlikte Toronto'ya yerleşen ve yalnızca hayatını değil, kariyerini de baştan yaratan Ahu'yla tanışıyoruz bu hafta. 

EYLÜL
2017
EYLÜL
2017

Bu hafta seyahat tutkusunu yenilikçi ve yaratıcı bir iş fikrine dönüştüren Onur Kutlu Gago'nun bilişim sektöründeki kurumsal hayattan

girişimciliğe uzanan

hikayesine konuk oluyoruz . 

13

EYLÜL
2017

Çok yetili konuklarımdan biriyle daha karşınızdayım bu hafta. Asistanlıktan, proje yönetimine; sosyal girişimcilikten, editörlüğe kadar yaptığı her işle başkalarının hayatlarına da değer katan

Ani Ceylan'la tanışın!

yasemin

aksöz

ömer 

tekgül

remziye 

kılıçlıoğlu

zeynep 

yörük

1

KASIM
2017

Yayıncılık sektöründeki kariyerinde; metinleri sadeleştirirken tanıştığı minimalizmi, hayatının her alanına taşıyan ve hatta bir girişime dönüştüren Zeynep Yörük'ün hikayesine konuk oluyoruz bu hafta.

25

EKİM
2017

Bu hafta sağlık sektöründen takı tasarımı dünyasına adım atan Remziye'nin hikayesini dinliyoruz.

18

EKİM
2017

Bu haftaki konuğum; iletişim sektöründen, "Ekmek İşleri"yle çocukluk tutkusu mutfağa geçiş yapan Ömer Tekgül.

11

EKİM
2017

Bu hafta tekstil mühendisliği eğitiminin ve çalışma deneyiminin ardından performans ve başarı koçu olmaya karar veren Yasemin Aksöz'ün hikayesine konuk oluyoruz. 

ece

ışık

gökçe

saygın batista

ışıl

kayagül

rüya candemir

&

 kemal göztepe

28

MART
2018

İki kariyer değişimi hikayesinden nefis bir girişim ortaya çıkarsa ve bu proje tam da hayatını daha "farkında" yaşamak isteyen bizlere pratik, kolay uygulanabilir öneriler sunup,dertlerimize derman olursa... Detaylar bu haftaki podcastte!

24

OCAK
2018

Bu hafta öğretmenlik tutkusunu,

doğal yaşam merakıyla buluşturan gezgin

Işıl'ın köy öğretmenliğine uzanan hikayesine konuk oluyoruz.

20

Bu haftaki konuğum Gökçe'den hem İstanbul'dan New York'a uzanan ilginç hikayesini, hem de mimarlık ve tasarım alanlarındaki deneyiminin bugün çocukların öğrenme süreçlerini şekillendirdiği eğitim 

modülüne dönüştürme serüvenini dinliyoruz.

ARALIK
2017

8

KASIM
2017

Bu haftaki konuğum Ece Işık'ın hikayesi yalnızca kurumsal hayattan çıkarak kendi işini tasarlamasıyla sınırlı değil. Ece, kendini keşfetmek için çıktığı yolda, bugün başkalarının hayatlarına dokunarak ilerliyor. 

uğur

gürses

gökçe

kürşat

selin

koldaş denli

dilek

çalışır​

30

OCAK
2019

9

OCAK
2019

8

AĞUSTOS
2018

13

HAZİRAN
2018

Bu haftaki konuğum uzun yıllar reklam sektöründe tasarım ve sanat yönetmenliği yapan Dilek Çalışır. Geçirdiği fiziksel ve ruhsal dönüşümün yepyeni bir kariyerin kapılarını açtığı hikayesine bayılacaksınız! 

Lisanslı yelkenci Selin Koldaş Denli'nin kurumsal iş yaşamından yoga ve nefes terapisi eğitmenliğine uzanan hikayesine konuk oluyoruz!

Kurumsal hayattaki başarılarının arasına farklı girişimcilik deneyimleri sığdıran Gökçe Kürşat'ın hikayesine kulak veriyoruz bu hafta. İstanbul'daki iş yaşamının kargaşasında seramik sanatına olan ilgisine yatırım yapan Gökçe, bugün Bodrum'da bu ilgisini bir işe dönüştürmeyi başaranlardan. 

Bu haftaki konuğum, ekonomi alanındaki bilgi birikimi ve deneyimini kamudan özel sektöre ve son olarak medyaya taşıyan Uğur Gürses. Ekonominin yanı sıra arkeoloji sevdasından da vazgeçmeyen Gürses'le söyleşimizden eminim siz de en az benim kadar keyif alacaksınız!

canan

keleş

2

ŞUBAT
2021

günsu

özkarar

8

MART
2021

Sanatın farklı dallarını aynı bedene sığdıran Günsu Özkarar'la tanışın!

Hızlı tüketim sektöründeki kurumsal hayat deneyiminden

 akademik dünyaya

geçiş yapan Canan'ın ilham veren hikayesine konuk oluyoruz.

ömer

dedeoğlu

12

NİSAN
2021

Ömer'in harita mühendisliğinden

dış ticaret ve lojistik danışmanlığına uzanan hikayesine konuk oluyoruz.