CANAN KELEŞ VE HIZLI TÜKETİM ENDÜSTRİSİNDEN

AKADEMİYE UZANAN DEĞİŞİM SERÜVENİ

CANANKELES.jpeg

2

ŞUBAT
2021

Son hikayemizin üstünden tam iki yıl geçmiş. 

Bu süre zarfında neler yaşadığımızdan ya da ne tür fiziksel, zihinsel ve ruhsal zorluklarla baş etmemiz gerektiğinden bahsedecek değilim.

 

Sanırım dünyanın neresinde olursak olalım hepimiz pandeminin bizi baş başa bıraktığı yeni "düzen"den payımıza düşeni aldık, hala alıyoruz. ProjectPost30 da aldı açıkçası.

Ama vakit, üzerimizdeki rehaveti atma vakti. Gün Canan'ın hikayesini dinleme günü. 

İlk kez 2018 yılında haberleştik Cananla. O zamanlar değişim arzusunu büyük bir içtenlikle paylaşmıştı benimle ve tekar haberleşmek umuduyla sözleşmiştik.

2020'nin Kasım ayında bir mesaj daha geldi Canan'dan. Artık sohbet etmeye, hikayesini paylaşmaya hazır olduğunu söylüyordu.

Bir takım teknik sıkıntıların ardından nihayet Ocak ayı ortasında söyleşimizi gerçekleştirdik.

Aşağıdaki linkten detayları dinleyeceksiniz. 

Ama önden çok ufak bir giriş yapayım.

Hızlı tüketim sektöründe faaliyet gösteren uluslararası markalar bünyesinde, genç yaşta büyük sorumluluklar içeren pozisyonlara gelmesine imkan tanıyan donanıma, yaratıcılığa ve duygusal zekaya sahip bir kadın Canan.

Kurumsal hayatın temel artıları olan statü, tatmin edici maaş ve iyi yaşam standardı gibi unsurların bir süre sonra bireysel tatmine katkı sağlamıyor oluşu, Canan'ı hayatının kontrolünü başka bir yönde alması konusunda harekete geçiriyor.

Sohbetimiz onun akademi dünyasına geçişini, bu süreçte yaşadığı zorlukları ve bu zorlukları ne şekilde aştığını anlatıyor.

Keyifli dinlemeler!

PS: ProjectPost30'un artık Spotify'da da bir playlisti var! Bu ve önceki tüm hikayeleri ProjectPost30'un Spotify sayfasından dinlemek isterseniz buraya tıklayın lütfen.

Söyleşimizin akışı:

3 dk.- Profesyonel ve akademik unvanların ötesinde Canan Keleş kimdir?

5. 20 dk - Eğitim hayatı ve iş hayatına profesyonel olarak adım atmadan önce yaptığı hazırlıklar (hepimize örnek olacak dersler çıkardığımız bir bölüm)

13:45 dk - İlk tam zamanlı kurumsal iş deneyimi ve ona kazandırdıkları

19:45 dk - Değişimin ilk sinyalleri 

28:15 dk - Kırılma noktası, karar aşaması ve yeni hayat

33: 15 dk- Gelecek planları

35: 15 dk - Maddi ve manevi zorluklar  ve mücadele yöntemleri

41:00 dk - Canan'a göre iyi bir hayat nedir, çıkardığı dersler ve öneriler

Son söz: Canan, profesyonel hayatın yanı sıra sıkı bir blog yazarı. Kültür, sanat ve şehir hayatıyla ilgili yazılarına The Magger'dan ulaşabilirsiniz.