KALIPLARI YIKAN BURCU MENTEŞ'İN KURUMSALDAN AJANSA GEÇİŞ 

HİKAYESİNİ KAÇIRMAYIN!

8

MART
2017

ProjectPost30 için aradığım kadınlara ulaşabilmek adına sosyal medya hesaplarıma tek tek not bıraktığım ilk gün. Öğle saatlerinde telefonum çalıyor, arayanı tanımıyorum. Telefonun diğer ucunda heyecan dolu bir ses. Proje fikrinin nasıl hoşuna gittiğini, bir parçası olmaktan mutluluk duyacağını ve her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söylüyor. Burcu'yla ilk tanışmamız bu şekilde.

 

Sonradan öğreniyorum, o meşhur pazartesi günü Burcu'nun Linkedin hesabından bana yorum bırakarak buluşmamıza bir başkası vesile olmuş. Hikayenin tamamını podcastte dinleyeceksiniz.

Telefondaki enerjisi yüzüne de yansıyan harika bir kadın, eş ve iki çocuk annesi var karşımda.

Burcu şu zamana kadar kariyerinde iki temel değişim yaşamış biri. İlkinde finans sektöründe leasingle uğraşırken, uluslararası bir şirketin pazarlama departmanına geçiyor. İkinci değişim ise kurumsal hayattan uzaklarak dijital pazarlama ve iletişim sektöründe yaratıcı yönünü açığa çıkarmasıyla oluyor. 

 

Burcu'nun hikayesini dinlediğinizde fark edeceksiniz, bazen hayatta karşımıza çıkan kimi olumsuzluklar bambaşka bir açıdan fırsata dönüşebiliyor. Burcu'nun şimdiki işinde kullandığı "Creator of Opportunities" (Fırsatların yaratıcısı) titri tam da hayatında olanlara ve işinde gerçekleştirdiklerine karşılık geliyor. 

Biraz gürültülü bir ortamda, bol kahkahayla kaydettiğimiz bu podcasti keyifle dinlemeniz dileğiyle !

Sohbet sırasında Burcu'nun bahsettiği bazı websitelerinin linklerini aşağıda görebilirsiniz:

Burcu ve eşi Baran'ın şirketi:

Ren​ Union

 

Bazı online eğitim siteleri:

Udemy

Coursera