REKLAM SEKTÖRÜNDEKİ CAMDAN DUVARLARI YIKAN KADIN AYÇA ERİŞ'LE TANIŞIN!

15

MART
2017

Bu hafta ProjectPost30 Ayça Eriş'le karşınızda.

 

Projenin hayata geçtiği ilk gün, Ayça'dan bu işin parçası olmak istediğini söyleyen mesajı aldığımda yaşadığım heyecanla karışık o mutluluk halini tarif etmemin imkanı yok. 

 

Bu platformu farklı kariyer alanlarına geçiş yapan kadınların hikayeleriyle beslemeyi düşünürken, onun yaşadıklarını dinleyince mevzuya ne kadar dar bir bakış açısıyla yaklaştığımı bir kez daha farkettim.

 

Ayça'nın tüm hikayesi reklam sektöründe geçiyor. Sektör içinde bambaşka bir departmana geçiş için verdiği mücadelenin tam da ProjectPost30 konseptine uygun olduğunu dinlediğinizde çok daha iyi anlayacaksınız.

 

Kariyerine ilk olarak stratejik planlama alanında başlayan Ayça'nın esas tutkusu yazarlık. Metin yazarı olarak çalışmak istemesi, onu sektördeki camdan duvarlarla karşı karşıya getiriyor. 

 

Önüne çıkan her türlü engele, yolundan alıkoymak isteyen her bir kişiye rağmen tam gaz hedefe kitlenerek çalışan Ayça söyleşide olayı şu şekilde özetliyor:

 

"İçimde başka türlü bir çağrı vardı; onu denemek, onun peşinden gitmek zorundaydım. Benim gerçeğim buydu." 

 

Sohbet sırasında bu zorlu dönemi nasıl atlattın diye soruyorum, "Değişim serüveninde en az bir kişinin desteğine sahip olmak lazım" diye yanıt veriyor Ayça. Bu desteği eski erkek arkadaşı Barış'tan aldığını da gönül rahatlığıyla paylaşıyor:

 

"Ben kendime inanmıyorken o bana inandı. Bazen o bana inanmadı ama benim inancım ikimize de yetti" sözleriyle sahip olduğu desteğin ondaki yansımasını en güzel şekilde özetliyor. 

Bir mesleğe olan tutku ve aşk nasıl bir ilişkiye dönüşür; insan nasıl yılmadan yoluna devam eder, zorluklara nasıl göğüs gerer ve hedefe ulaştığında ne hisseder, işte tüm bunların karşılığı var Ayça'nın serüveninde.

Azimle ve çok çalışarak zafere varmanın hikayesi... 

 

Benim dinlerken heyecandan; onunsa anlatırken aynı olayları tekrar yaşamışçasına hissettiği coşkudan gözlerimiz dolu dolu bitirdik söyleşiyi.

 

Eminim bizdeki heyecan ve coşku size de geçecek.

 

Keyifli dinlemeler !